| ianasiizabelaa11 a întrebat:

Ar fi bine un fast food in Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e in zona potrivita, nu vei duce lipsa de clienti.
Dar o afacere nu o pornesti atat de usor; trebuie mai intai ceva resurse, si nu doar bani. Ar fi bine sa ai ceva experienta in domeniul in care te bagi, sau macar sa aiba cine te invata. Trebuie sa obtii autorizatii de functionare, trebuie un chiosc, rulota sau spatiu inchiriat/cumparat... E complicata treaba. Ca afacere rapida, ti-am spus, daca gasesti zona perfecta (pentru a amplasa o rulota cu autorizatii sanitare si de functionare), daca faci mancare buna vei avea si clienti. Daca vrei spatiu inchiriat, deja e mai greu, trebuie sa fii in zona potrivita pentru asa ceva, de exemplu pe langa o autogara, scoala, in mall... La o rulota, se mai opreste orice trecator flamand, dar cand vine vorba de intrat undeva, trebuie sa fie in zona buna, ca nu oricine are timp/chef sa manance intr-un local necunoscut.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Adevarul adevarat este ca majoritatea oamenilor mănîncă, deci automat banii se duc pe mincare, iar daca fast foodul pe care vrei tu sa il deschizi, este in apropierea unei școli, sau statii ratb, cu siguranta vei avea clienti destui, tot Românul serveste cate o shaorma mare cu detoate, si daca ai produse proaspete clientii prind incredere in tine, si se duce vorba ca la tine se manincă bine si la preturi accesibile, si asta e bine ca vei avea nonstop clientelă, ce varsta ai tu? Esti din Bucuresti? Multumesc, si i ti doresc mult succes in noua afacere.

| apz a răspuns:

Sunt mai multe fast food-uri în capitală.

| GoguAdevaratu a răspuns:

Da. Bucurestiul este lipsit de asa ceva, nu avem nici unul, de-abia asteptam asa ceva, sa vedem si noi cum este.

| ianasiizabelaa11 explică (pentru GoguAdevaratu):

Atunci ce afacere poti demara in Bucuresti?