| Stelian_Iancu_1974 a întrebat:

Are cineva idee, daca se poate cumpara online un produs cu doua conturi; unul de credit si celalalt de debit?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

De pe cardul de debit platesti o parte in avans (sunt banii tai), iar diferenta ramasa platesti de pe card de credit (cat te tine limita de imprumutare de la banca).

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adică sa împărți suma în doua și sa o plătești cu 2 carduri? Pai nu prea merge

| Stelian_Iancu_1974 explică (pentru suntserios):

Ideea este ca suma de pe cardul de credit nu acopera costul produsului si astfel as fi nevoit sa complectez suma cu alt card(debit)

| sierra1 a răspuns:

Păi vrei să îl plătești de două ori, asta e intenția?