| LanguageMaster a întrebat:

Țările non-UE din Europa sunt mai puțin atractive pentru investitorii străini decât cele din UE?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La restul conditiilor (legislatie, calificarea fortei de munca, salarizare) tarile din UE sunt favorizate, avand in vedere ca in interiorul UE nu exista taxe vamale.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Românica e țară UE și nu prea se înghesuie investitorii pe la ușa noastră!
Dacă vrei să vină investitorii ai nevoie de infarastructură. Dacă ai infrastructură și o legislație favorabilă investițiilor străine nu contează statutul de țară UE sau nonUE!