| paul9923 a întrebat:

As dori un raspuns rapiddd. In maxim 2 saptamani trebuie sa imi cumpar un telefon de la Orange cu prelungire de contract pe 12 luni. Am optat pentru Samsung Galaxy Ace si Lg Optimus L7. Dar problea e ca nu stiu care sa il iau. As dori pro si contra pentru fiecare telefon. Pentru cele mai multe statistici dau funda. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Deci,sa incepem.
Samsung Galaxy Ace:
Ecran: 3.5"
Procesor: 800 mhz
Memorie: 158 mb memorie interna + ii poti atasa slot card (memorie externa)
Memorie RAM:158 mb
Camera: 5 mp cu flash
Baterie: 1350 mAh
LG Optimus L7:
Ecran: 4.3"
Procesor:1 ghz
Memorie: 4 gb interna + slot caard (memorie exerna)
Memorie RAM:512 mb
Camera: 5mp cu flash
Baterie: 1700 mAh

Eu iti sugerez sa cumperi Samsung Galaxy Ace, chiar daca este clar ca L7 este mai avansat ca si Ace. Despre procesoare, tin sa spun ca aproape nu se vede diferenta intre 800 mhz si 1 ghz.L7 are memorie RAM mai multa, dar stai linistit/a, asta nu este o problema, fiindca Ace'ul isi face treaba si cu atata memorie RAM. Despre baterie, tin sa iti spun ca cei de la LG chiar daca au pus o baterie mai rezistenta pe L7 nu sunt chiar asa de indulgenti la fapte (o spun din propia experienta, mai bine zis, bateria pe toate LG e naspa), iar Ace, chiar daca e mai putin rezistenta bateria iti poate tine pana si cateva zile (daca telefonul nu e folosit la maxim,, adica, internet+muzica+facut poze, etc). Iti spun ca ACE e mai bun, fiindca prietenul meu este un maniac al tecnologiei, si l-a testat la niste conditii extreme, si chiar a facut fata cu mare succes. Despre LG, eu am un LG si nu prea isi face serviciile, oricum este decizia ta. Vreau sa iti reamintesc, ca la ora actuala, SAMSUNG, APPLE (iPhone) si HTC sunt cele mai reusite (mai bune) marci de telefoane din lume. Deci, este decizia ta. SUCCES!

3 răspunsuri:
| Alexa843 a răspuns:

LG-urile nu se compara cu Samsung-urile. dupa parerea mea e muult mi bun Samsung galaxy ace.

| AlexDaghiu a răspuns:

Galaxy Ace, face niste poze impecabile:X

| larisaarad a răspuns:

Eu zic k Samsung Galaxy Ace ar fi mai ok. eu am avut Samsung si LG. dar la Samsung tine mai mult bateria ca la LG. acum uh decizi mai departe. fund>?