| Vecina a întrebat:

As vrea mult de tot sa-mi raspundeti la niste intrebari pentru urmatoarele meseriitongueSIHOLOG, AVOCAT, JURNALIST, RECEPTIONER HOTEL.

1.Cat de cautate sunt in Romania si in strainatate?

2.Cam care este salariul aproximativ al fiecarei meserii?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Psiholog...cautat cu precadere in strainatate dar si in Romania, daca stii sa iti gasesti clienti.
avocat-megacautati in Romania
jurnalist-trebuie sa ai noroc si ceva pile...cam riscant
receptioner-ar fi ceva sa stii ca sunt posturi livere mai mult ca sigur.

mira
| mira a răspuns:

Piata romaneasca a muncii este saturata de anumite meserii sau nu este interesata de ele.Trebuie sa fii de exceptie in domeniu si chiar atunci ai nevoie de mult noroc la angajare.

| alexandra11 a răspuns:

Eu cred ca Avocat in ziua de azi ajungi foarte greu, adica daca nu ai mama sau tata avocat. Ca sa ajungi in barou e super greu, si nu ajungi fara pile...de restul nu vorbesc oricum e criza si e cam nasol cu angajrile...straight face

| laurawq a răspuns:

900lei