| Vecina a întrebat:

HELLO! As vrea mult de tot sa-mi raspundeti la niste intrebari pentru urmatoarele meseriitongueSIHOLOG, AVOCAT, JURNALIST, RECEPTIONER HOTEL.
1.Cat de cautate sunt in Romania si in strainatate?
2.Cam care este salariul aproximativ al fiecarei meserii?

2 răspunsuri:
| perla a răspuns:

Eu de ex.am nevoie de un psiholog in momentul asta, peste o luna un avucat ca divortez.de un jurnalist sa dea stirea la televizor...si cand ma da sotul afara din casa de un receptionist hotel ca n-am unde sa ma duc.asa ca alege...

| ane_1907 a răspuns:

Buna eu sunt receptioner la un hotel dintr un orasel mic ceea ce vreau sa iti spun este ca este un job placut dar in Romania turismul merge pe " apa sambetei" asa ca este din ce in ce mai prost foarte multi romanii pleaca in strainatate sa si petreaca concediu iar la noi a sczut cu 45% fata de anul trecut asa ca daca vrei sa iti faci o cariera in domenilu asta iti dau doua sfaturi: du-te in strainate sa practicii aceasta meserie unde conditiile si salariul este foarte bune si fii tu insati si corecta in acesat meserie.