| Vecina a întrebat:

As vrea sa stiu concret care sunt cele mai cautate/banoase meserii in Romania si in strainatate, nu cele mai frumoase!happy

2 răspunsuri:
| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Cred ca medic, asistent medical...maicamea e asistent medical in spania si are salar de aproape 5000 € pe lunatongue

dar la fel sunt destul de cautati si avocatii.winking

sper ca te-am ajutathappy funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ai o meserie banoasa trebuie sa fii cel mai bun in ceea ce faci(macar printre cei mai buni), sa ai relatii ca sa reusesti tot timpul si sa ai ani de experienta. Daca esti la inceput nimeni nu-ti ofera bani.
Meseria de avocat cred ca ramane cea mai bine platita, dupa placerea de a ajunge avocat si banii m-au determinat ca sa aleg aceasta meserie si se merita. Numai pentru o hartie pe care o semnezi castigi 1000 de Euro. Sunt procese penale unde ti se umfla buzunarele si se calculeaza in Euro. Ai procesele in strainatate, procese internationale, unde fara cel putin 20 000 Euro nici nu discuti nici nu te gandesti sa iei cazul. Plus alte bonusuri, atatea... E bine platita, dar trebuie sa inveti si sa ai talent.