| Vecina a întrebat:

BUNA! As vrea sa stiu concret care sunt cele mai cautate/banoase meserii in Romania si in strainatate, nu cele mai frumoase!happy

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Doctor... daca faci operatii e foarte bine de tine.Castigi bani pe banda rulanta in "plicuri". Probleme de sanatate exista intotdeauna indiferent ca e zi sau noapte, zi obisnuita sau sarbatoare.
Apoi urmeaza aia care fac dreptu si ies notari/avocati etc. si prostesc bosorogii la procese le amana cazurile din 3 in 3 luni si asa trec anii si se umplu de bani.

| lol1232 a răspuns:

In ziuz de azi cea mai banoasa este manager de firma cel sau cea care se ocupa cu toata firma aceasta este cu adevarat o meserie foarte banoasa este si doctor avocat judecator

| cristi 25 a răspuns:

Prostitutia e cea mai veche meserie cautata vreo data si nici nu o sa piara dupa piata, deci ramane a fost si o sa fie cea mai buna meserie din lume si banoasa bineinteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista meserii banoase ci doar oamnei de succes care au excelat prin ceva. Daca vrei sa castigi ceva bani inceraca pentru inceput aici www.metropolitan-ro.blogspot.com

| Messyhair a răspuns:

Avocat
Programator(sau nu stiu cum i se zice, oricu trebuie sa fii as la informatica)
Farmacist(da, spre uimirea mea cand am aflat de la o cunostinta)
Broker

Si...ar mai fii cateva
...printre care si in politica! (se castiga foarte bine, de pe urma noastra)

| ºPishcotº a răspuns:

Si arhitect te poti face! Ceaohappy

| AlinaHoran a răspuns:

Medic... o meserie de viitor:X
nu cred ca exista medic somerlaughing
sunt foarte cautati medicii; x
eu cand ma voi duc la facultate voi alege medicina sau relatii internationale...comunicare

aaa, si traducatorul :X
este o meserie de viitor

| Bog a răspuns:

Incearca sa investesti in actiuni la o firma cu o cifra de afaceri cat mai mare pentru inceput (asta cand vei dispune si de ceva fonduribig grin) te pup. o zi faina!