| Szabo1000 a întrebat:

Aş vrea să fac un card bt şi pot să deschid cont euro,dollar, lire sterline sau forinti maghiari dacă am 17 ani şi dacă tranzacția nu este în lei cum se face cu cardul sau număra suma în lei şi convertă în moneda străină

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la Banca Transilvania. Ei stiu mai bine.

| Anonimul151 a răspuns:

Dacă dorești sa îți deschizi cont, îți poți deschide în orice monedă dorești, însă, în momentul în care vei merge la banca vei avea nevoie sa mergi cu unul dintre părinți.

Dacă ești în România, nu are rost să îți faci cont pentru euro. Ci doar dacă ești în străinătate.