| Mara6392 a întrebat:

Aș vrea să mă angajez la un magazin și nu știu dacă o să fiu angajată când eu nu am făcut voluntariat. Voi ce credeți? Dacă aveți un magazin, ați angaja un adolescent care nu are experiență? (anul acesta trec a 12a)

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca acesta meserie are nevoie de voluntariat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai practicat această meserie înainte și un magazin are nevoie de tine să te angajeze, te va instrui la locul de muncă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pe cei de la magazine nu ii intereseaza deloc de voluntariat deoarece nu are treaba cu domeniul.Deci aplica in cat mai multe locuri si capata experienta de munca, aceasta va conta cu adevarat oriunde mergi.Succes.

| anonim3248 a răspuns:

La un magazin cel fără experiență este instruit la locul de muncă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune mâna învață pentru bac, fă o facultate, iar apoi du-te la muncă. La magazin nu se angajează în program part-time.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te trimit părinții la muncă?

| Mara6392 explică (pentru anonim_4396):

Nu, vreau eu să munces