| ExactEuSunt a întrebat:

As vrea sa ma angajez undeva pe timp de vara. dar am doar 12 ani..credeti ca se poate? si daca se poate, unde?happy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Varsta legala pentru angajare este de 16 ani, se poate si de la 15 ani dar numai cu acordul parintilor. Nu te poti angaja, eventual sa prestezi niste munci ocazionale - ajuti batrani, faci cumparaturi, curatenie, etc. Numai bine!

| RaluuX a răspuns:

Renunta la ideea tastraight faceNu exista astfel de,, servici" pentru cei de varsta ta! Eventual ceva fara bani dar cu bani nu cred ca vei gasi.

| pafpap a răspuns:

Id-ul meu si te invat, fara smacherii, si faci pe vara vreo 50de mil lei noi id:a281326z@yahoo.com

| Edgar a răspuns:

Crede-ma mai ai timp sa lucrez in viata si daca nu il rogi pe civeva daca nu poti sa il mai ajuti si tu acolo si poate dupa un timp poate se mai simte si el si iti da ceva bani.