| anon2000 a întrebat:

As vrea sa stiu la ce facultate as putea merge dupa ce fac liceul de arte profil arhitectura arte ambientale si design va rog sa ma ajutati happy Dau funda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic poti merge la orice facultate vrei, practic te duci la ce iti place tie, ca presupun ca nu degeaba ai facut liceul cu profilul ala

| frostxtq a răspuns:

Buna,
Daca iti place matematica si esti la profil de arhitectura, te fatuiesc sa mergi in continuare cu arhitectura. Este o meserie frumoasa, se castiga bine si ofera satisfactia de a crea lucruri mari cu propria minte. Asta depinde si de tine, daca iti place. Daca nu, sfatul meu este sa faci o facultate care iti plac, ceva ce ti-ar placea sa practici pe viitor.