| Mark2012012 a întrebat:

Atunci cand vinzi un produs ce a fost fabricat cu ceva timp in urma, trebuie sa te conformezi pietei acuale de vanzare-cumparare. De exemplu, eu vreau sa vand un smartphone marca X1 iar X1 a fost fabricat in anul 2010, astazi, in 2014 daca vreau sa il scot spre vanzare nu o sa-i mai pot atribuii acelasi pret cu care l-am cumparat in 2010, chiar daca produsul se prezinta impecabil. Trebuie sa te conformezi, sa te potrivesti in fuctie de cum si-au atribuit pretul la acelasi produs ceilalti vanzatori de pe piata. Este adevarat acest lucru?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De obicei cauti acelasi produs pe piata second hand si vezi cam ce preturi au. Deci este adevarat ce ai spus si tu.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi cat costa acum produsul respectiv si scade uzura si vei afla pretul corect.