| Uniberus a întrebat:

Bitcoin Gold este legal? Poate cineva sa imi explice ce este bitcoin ul?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Bitcoin este o moneda digitala.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

iar Bitcoin Gold este un fork din ea. (o subdiviziune, care are alta valoare decat moneda initiala), care ajuta minerii fara echipament specializat (ASIC-uri) sa mineze si ei decent, cu placile video.
Insa per total, minarea se face tot incet, din cauza ca dificultatea calculelor creste incontinuu.

TOATE cryptomonedele sunt legale deocamdata. In ciuda faptului ca se impute treaba prin lume (platile anonime inlesnesc mult traficul de droguri, traficul de persoane, etc)

| NLS a răspuns:

Gasesti unele detalii si aici >>>

Https://www.tpu.ro/......oana-care/

| RasuAutentic a răspuns:

Bitcoin-ul este o apicatie prin care poti face bani