| Copila2016 a întrebat:

Bun, sa va zic întâi ce am patit de la Altex, mi-am luat cei mai scumpi ochelari VR non-Samsung ( MYRIA MY9802 AISMY9802 ) la 79 ron.

Sperând că vor fi mai buni decât cei vechi chinezești luați in 2015-2016 de pe olx la 100 ron ( normal, au exagerat la preț ăia ) și abia începeau să apară prin anii ăia... DAR DIN CONTRĂ, ăștia noi, după ce că au căști incorporate care se aude îngrozitor de încet și puțin clar în ele se vedeau pixelii ăia de pe telefon ca la o lupă, i-am reglat dar tot degeaba, în afară că se văd pixelii imaginea pare prea mărită și se vede și ea prost, ceea ce nu am pățit niciodată la ochelarii VR vechi.

Acum îmi vreau banii înapoi și nu este prima dată când cumpăr de la Altex, mereu primesc produse FOLOSITE/STRICATE/PROASTE și foarte rar mai sunt produse bune acolo, când cresc aș vrea să dau în judecată firma lor pentru asta.

Ce aș putea face, că azi este duminica si este inchis la altex iar maine nu stiu daca ii mai primeste inapoi...

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Ii primeste si maine inapoi stai calm.
Eu am cumparat multe produse de la altex si au fost ok. Nu este vina firmei pentru produsele producatorilor de proasta calitate.
Eu mi-am luat ochelari VR si am dat 6 euro de pe aliexpress din china (aproximativ 30 de lei) cu tot cu joystick si compatibili cu majoritatea telefoanelor. Merg perfect si azi. Ma rog, a trecut cam 1 an de cand i-am luat. Dupa m-am plictisit de ei laughing
Te duci si le dai produsul inapoi si asta e. Dar faptul ca le dai tu in judecata pentru un produs prost calitativ, pe langa ca pierzi si procesul cu ei, o sa rada si aia de tine. Mai bine dai in judecata Myria, ca aia au facut ochelarii. Altex doar ti le-a vandut.
Daca cumpar un telefon de la eMAG / evomag sau alt site de genu' si telefonul e nou nout in cutie sigilat si este prost calitativ, inseamna ca emagul e de vina? gandeste si tu putin logic.
Daca primesti un produs folosit / desigilat si nu este specificat asta, atunci da... ai tot dreptul sa ceri explicatii de la altex. Dar avand in vedere ca erau noi dar calitate proasta, nu stiu ce vina au ei dar ma rog.
Te duci luni si le spui problema si o sa iti dea banii inapoi cel mai probabil.
Succes!

1 răspuns:
| Sn4k3 a răspuns:

Returneaza-i. Ori ii duci tu in magazin, ori faci cerere online.