| Anonimathaa a întrebat:

Buna! A facut cineva imprumut de credit la Revolut? Cum functioneaza imprumutul acesta? Este ceva sigur?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Functioneaza ca orice imprumut la orice banca.

| sierra1 a răspuns:

Ai aici date despre raspunsul la intrebare

https://www.revolut.com/ro-RO/personal-loans/

| mihai69 a răspuns:

Cum să funcționeze?
Tu faci o cerere și ei o analizează; dacă nu găsesc nimic împotrivă, vor aproba solicitarea și din acel moment vei avea banii în cont.
După 30/31 de zile de atunci (periodic, la aceeași dată când ai primit banii) se vor reține ratele.
Nimic ieșit din comun.

| Anonimathaa explică (pentru mihai69):

Chestia e ca nu reusesc, este din cauza ca nu am un loc de munca si nu furnizez salariul la ei pe revolut?

| mihai69 a răspuns (pentru Anonimathaa):

Dacă nu ai un loc de muncă (deci nici salariu, indiferent în ce cont bancar ar fi el vărsat), nicio bancă nu are cum să-ți aprobe un credit.