| imihaistoian a întrebat:

Unde poate sa faca credit/imprumut o persoana la pensie anticipata casatorita fara sa fie imprumutul pe familie sa trebuiasca sa plateasca ambii parteneri ci care este cea mai avantajoasa banca?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Chiar dacă este pensionară anticipată, poate să meargă să se înscrie la Casa de Ajutor Reciproc a pensionarilor! După care poate face împrumut acolo cu dobândă foarte mică!

1 răspuns:
| catablondu a răspuns:

Buna, in primul rand, pensia trebuie sa fie definitiva (decizie nerevizuibila). Depinde de suma si de tipul imprumutului dorit. In general, este nevoie de coplatitor, sotul sau sotia aplicantului. Deasemenea, conteaza si pensia venitul, atat personal cat si la nivel de familie. Daca aplicantul doreste sa nu implice pe nimeni, e posibil sa nu i se aprobe, sau sa i se aprobe o suma foarte mica. Recomand B C R.