| Xenia13 a întrebat:

Acum ca e vară,lucrez si fac ceva bani, si as vrea sa stiu ce idee de afacere ar merge la mine in oras.E un oras cu 20, 000 de oameni, sunt multe hipermarketuri si magazine mici, magazine de haine second si vreo 3 outlet-uri,restaurante multe,magazine de accesorii pentru masini, si magazine de accesorii pentru casa, etc.si as vrea sa stiu ce afacere ar merge 100% avand in vedere faptul ca nu e un oras foarte "Dezvoltat"

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cate sute de mii de euro esti dispus sa investesti in afacere.
Fiind un oras mic si saturat deja, probabil ca nu mai are sens sa faci o afacere acolo si atunci, te muti intr-un oras mare, daca tot vrei sa te apuci de afecri serioase.
Cat priveste procentajul si confirmarea ca merg 100%, nu exista asa ceva! In afaceri iti asumi un risc, asa cum face fiecare afacerist!
Daca nu esti dispus sa risti, nu te apuci de afaceri.
oricum, nu exista nici o garantie ca afacerea pe care o incepi va merge, chiar daca altii sunt prosperi din aceelasi gen de afaceri, depinzand de banii investiti, de furnizori, de locatie si de cum stii sa-ti conduci afacerea.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Unii platesc mii de euro pentru un plan de afaceri, iar tu vii aici si ne intrebi sa iti oferim PE GRATIS unul care merge perfect?
Intai fa o facultate, dobandeste toate cunostiintele de care ai nevoie si apoi apuca-te de propria afacere, de preferat in IT combinat cu robotica.
Ti-am citit si intrebarile anterioare, pari cu prea multe vise, dar nu iti faci timp sa realizezi nici unul. Vrei totul de-a gata, dar sa muncesti nu prea pare sa vrei.

| Xenia13 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Cel putin la mine sunt vise constructive, și deocamdata sunt la nivelul de a "vrea" sa fac ceva.Si am mentionat faptul ca lucrez vara asta, dar lucrez si pe partea cealalta, in care studiez si ma documentez in legatura cu afacerile.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Xenia13):

Din "ma documentez in legatura cu afacerile" eu deduc ca tu te interesezi ce presupune o afacere, adica capital, tipul firmei, cheltuieli. Desi astea nu prea sunt importante. Important e ce va face firma. Iar eu, ti-am zis, IT-ul si robotica se cauta.