| Harcas31 a întrebat:

Buna, acum un an un prieten mi-a recomandat sa fac și eu un card la raiffeisen bank pentru ca îți dădea 50 de lei (ceva chestie cu invitație) sincer nici măcar nu am activat cardul și nici nu prea ma uitam la ce îmi dădea doamna de la ghișeu sa semnez. Recent auzisem ca lunar cardurile bancare trebuie plătite lunar cu o taxa și e dubios pentru ca nu știu dacă și la raiffeisen e la fel. Nu am primit facturi sau lucruri de genul. Credeți ca e mai bine sa reziliez contractul și sa predau cardul inapoi? Oare undeva am și eu de plătit aceste line acumulate?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-te inapoi la banca si cere toate informatiile pe care le pui aici, ca noi nu avem habar ce tip de cont bancar ti-ai facut, daca esti minor sau major, daca ai anumite comisioane pe cardul ala sau nu samd.

| mi25 a răspuns:

Pentru gestionarea unui card se percepe un comision. La Bcr platesc 3 lei lunar.

| goguPatent a răspuns:

Da, daca nu e vreo super oferta trebuie sa platesti lunar un comision. Nu vei primi nicio factura, banii se vor lua din cont. Daca nu ai se vor acumula datorii pe care va trebui sa le platesti cand inchizi cardul. Asa ca daca nu il folosesti mergi cat mai rapid sa iti inchizi contul ca nu aduni comisioane degeaba