| AmUnCreierAMG a întrebat:

Buna all, am intrebare, cum as putea cumpara un apartament de 50k euro fara sa am acea suma disponibila? Este vorb pentru a-l da in chirie, pentru un venit in plus. Thx!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti lua un credit bancar, daca ai macar vreo 10.000 euro pentru avans.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără să ai suma, nu ai putea să îl cumperi, indiferent ce ai face cu el după.

| Holiday a răspuns:

Imprumut bancar, sau rate la dezvoltator.

| StoicAnalysis a răspuns:

Trebuie sa te imprumuti de la cineva si apoi sa il cumperi. In nici un caz sa nu iti faci credit imobiliar, deoarece in primii ani, apartamentul e al bancii pana platesti tu dobanda totala, si nu o sa-l poti baga in chirie.