| FPI a întrebat:

Ideii de afaceri, suma disponibila 200.000 Euro
Astept parerile voastre!

13 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Depinde, vrei sa-ti deschizi afacerea intr-o zona rurala sau urbana?, populata sau nepopulata?

| FPI explică (pentru Reek54):

Am oportunitatea sa fac in oricare din situatile enumerate de tine doar vreau ideea de afacere, intelegi?

| MeConstantine a răspuns:

Este bine ca ai banii, eu am ideea happy dar nu o pot da fara sa fie si un castighappy iti dai seama in rest poti sa faci ce face toata lumea: covrigarii, shaormerii, etc

| FPI explică (pentru MeConstantine):

Si cat ai vrea in schimb daca zici ca ii asa buna?

| Stefanu a răspuns:

Eu am doua idei:
Sa cumperi actiuni la o firma mare,stabila care stii ca va avea in totdeauna profit, de ex. Petrom, Azomures, Coca Cola, etc sau pui banii in banca(nici nu trebuie sa bagi toata suma) si vei trai fara probleme din dobanda lunara care va veni dupa ea.

Sper ca te-am putut ajuta cu ceva.

| FPI explică (pentru Stefanu):

Am uitat sa precizez eu nu am toti bani cash dar pot de exemplu sa cumpar ceva nou dar cu tichet nu cash daca intelegi?

| Vladone80 a răspuns:

Cauta idei de afaceri pe site-ul Enciclopedia Afacerilor. Gratis!

| LAURA22ro a răspuns:

Tranzactii forex. trimite mesaj la:laura. 22ro@yahoo.com

| Paulhd98 a răspuns:

Cu pizzeria faci multi bani mai ales daca o faci buna/cu electronice / restaurant /pensiune /covrigi/ un magazin IT adica cu calculatoare si componente de PC si laptopuri faci la bani cu ele mai ales dfaca nu mai sunt pe acolo.

| FPI explică (pentru Paulhd98):

Mersi de sfat dar parca as vrea sa fac altfel de afacere daca intelegihappy

| NoNameanonymus a răspuns:

Ar fi mai bine sa incerci sa devii broker, jucand la bursa. Cumperi actiuni la o firma astfel incat sa fii majoritar si POC devii director si faci muulti bani!

| FPI explică (pentru NoNameanonymus):

II prea riscant fiind necunoscator in domeniu, plus ca intra alte conditii aicihappy

| JustRay1 a răspuns:

Pai te poti apuca de o ferma (indiferent de ce animale vei creste) sau iti poti sapa niste bazine de peste (Va trebui sa iti dai seama cum poti vinde nisipul sau balastul sau ce vei scoate din acea groapa). Iti mai poti face o firma de transport dar este cam greu sau un magazin mai mare care sa contina detoate (Haine, Mancare, Materiale de constructii, etc). Oricum iti vei da tu cu seama ce poti face. Eu iti urez multa bafta si mult noroc.