| danzel_7798 a întrebat:

Am 100 000 de dolari si vreau sa ii investesc in ceva. Se merita sa-i investec in firma de hosting, ii profitabil? sau imi sunt de ajuns banii? stiti cumva daca astfel de investitii sunt cofinantate de stat? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| tiriboxi a răspuns:

Buna cind vrei sa faci investitii si sa nu pierzi banii eu i-ti recomand sa citesti trei carti scrise de Robert Kiyosaki si anume Tata bogat tata sarac; Cadranul banilor; Ghidul investitorului; referitor la suma care vrei sa o investesti nu face nici un pas pina nu citesti aceste carti eu recomand tuturor persoanelor sa investeasca in afaceri tip franciza de retea unde sansa de a pierde banii este zero posibilitatea de a cistiga bani cu o investitie mica poate genera un volum mare si implicit un profit pe masura pentru detalii contacteaza-ma la tiriboxi@gmail.com pentru a intari afirmatiile mele vizioneaza www.youtube.com/robert kiyosaki. astept un punct de vedere multa bafta in decizia care o vei lua

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca se merita sa investesti in hosting depinde de conditiile din localitatea ta ori din apropiere. Inainte de a efectua vreun demers citeste OUG nr.6/2011, mai ales daca ai sub 35 ani si nu esti actionar sau asociat in vreo firma. Aceasta prevede niste facilitati pentru investitorii tineri si care sunt debutanti, inclusiv scutirea de plata cheltuielilor cu inregistrarea unui SRL-D. Succes si numai bine!

| Leandro a răspuns:

Dupa parerea mea, trebuie sa investesti banutii in 5 directii.

1. Imobiliare - achizitioneaza 1-2 garsoniere si inchiriaza-le (4-50000$)
2. Investeste intr-o franciza cu costuri de intrare modice (astfel vei avea suportul unui brand stabil de renume) (10-15.000$) si gradul de risc al investitiei este automat scazut.
3. Pune 10-15% la Banca intr-un cont de economii/investitii (10-15000$)
4. Joaca 10% pe Bursa la un Fond de investitii bun si recunoscut (Prin Broker), care aduce cresteri constante de min 10% anual - verificat.
5. Ca si investitie cu grad de risc mai ridicat, orienteaza-te pe productia de produse bio, alimente in general, etc.

Mult Succes!

| TitiDrLove a răspuns:

Eu iti zic sa te axezi pefirma de host fiindca iti vei scoate mult profit.
avand in vedere banii... cumperi 2 servere dedicate : 120 milioane sa zic + taxele de inregistrare +ip-uri cumparate(1euro ip/luna) licentele la cpanel(whmhost etc.) o sa te ajunga pana in 150 milioane. Si daca ai sa ai pentru inceput 20 de clienti care cumpara 20 de hosturi de Counter-Strike la 32 sloturi / 80 ron host sa spun iti vei scoate 16 milioane deja. In 5 luni iti scoti banii pe care i-ai bagat si apoi vei fi doar pe +! da-mi un mesaj sa te contactez daca vrei sa mai vorbim

| CL85538350 a răspuns (pentru TitiDrLove):

‪0759536175‬ watsap

| danzel_7798 explică:

Multumesc mult pentru sugestii. Momentan mai analizez cateva idei de business si apoi mai vad... O sa tin cont si de sfaturile tale, tiriboxi, si o sa te conatctez daca ma hotarasc.

| Bot a răspuns:

Intr-o afacere de marketing in retea e mai bine...si poti investi si o suma mai mica pentru inceput!

| Lupasliviu a răspuns:

Buna, recomand aceasta firma. Gazduire site web, inregistrare domenii, Hosting. Eu am de aici gazduire la site-ul meu HaineFashion.Eu. Fara probleme il detin si ieftin!
https://www.neroit.ro/manage/aff.php?aff=24

| pavel_2891 a răspuns:

Buna sau salut...eu spun sa ai investesti in fast food-uri...merge merge.eu am o afacere in constrcti.si vreau ca anul asta sa ma reprofilez pe 2 fast food-uri

| All_Inclusive_Asigurari_1982 a răspuns:

Buna ziua

V-ati gandit sa investiti in AUR?
Ca reprezentat al unei firme multinationale va ofer aceasta posibilitatea: INVESTITIA IN LINGOURI DE AUR.
Pentru mai multe detalii ma puteti contacta la telefon: 0766740689 sau pe email: claudiubalea@yahoo.com

| alexxa002000 a răspuns:

Buna. Am putea sa discutam pe aceasta tema daca doresti pe adresa mea de email alexxa_andreea@yahoo.com. O zi buna!

| amir03 a răspuns:

Buna ziua. Daca mai este de actualitate postarea dumneavoastra, contactati-ma. Am o propunere. mohamed_a_amir@yahoo.com

| de_Dimineata_Cafeaua_1976 a răspuns:

Buna,
Pentru siguranta portofoliul trebuie sa fie echilibrat, adica sa investesti in domenii diverse ( actiuni la companii din domenii cum ar fi energie, finante, servicii, agricultura bineinteles cu potential) Eu sunt trader si dezvoltator de soft economic de tranzactionare pe piata de capital. In caz ca te intereseaza amanunte e-mailul meu este septimiu_savu@yahoo.com
Pot oferi randamente de minim 20% la dolari pe an cu expunere sub 10%.
O zi faina

| kosspataru a răspuns:

Buna Ziua!

Mă numesc Kostiantyn Spataru. Sunt cetăţean din Ucraina şi am găsit anuntul dvs de mai demult pe un site de anunţuri despre oferta dvs de a investi în afacere rentabilă (dacă bine am înţeles)... Suntem o companie din Ucraina, apărută în anul 2006 şi căutăm posibilitatea de a extinde afacerea în afara ţării, şi tocmai ne-am hotărît sa începem în România. Dacă anunţul dvs mai este actual, va rog să-mi scrieţi un mesaj pe adresa de mail : kosspataru@yahoo.com sau sa mă contactaţi pe nr de tel. : 38 050 43 41 646 sau 38 095 09 23 229.
Pe datele acestea de contact o sa va pot prezenta activitatea companiei si avantajele afacerii.

Mulţumesc anticipat pentru răspuns.

Cu stimă, Kostiantyn Spataru.

| Pain4Souls a răspuns (pentru kosspataru):

Dragă fraiere, nu încerca să pari deștept multumesc.