| goldenbullet a întrebat:

Vreau sa investesc bani in ceva ce pot face acasa si anume sa cumpar haine de firma ( nu fake-uri )de la producatori si sa le vand mai departe pe internet. Vreau mai multe idei de acest gen si daca stiti cum pot lua legatura cu producatorii‚ care sunt avantajele si dezavantajele. Vreau sa "investesc" in ceva care merita si sa se vanda repede.

6 răspunsuri:
| ChiarEu2 a răspuns:

Doar nu vrei sa cumperi un produs cu un pret si sa-l vinzi cu mai mult! Asta inseamna evaziune fiscala, ca nu cred ca dai si bon laughing, si se pedepseste conform prevederilor legale!

| goldenbullet explică (pentru ChiarEu2):

Daca le vinzi pe net‚ de exemplu okazii nu trebuie bon. De exemplu cei de la magazinul pull and bear comanda haine din Spania de unde se fabrica‚ iar ei primesc un discount si pun adaos. Altfel ar iesi in pierdere

| ChiarEu2 a răspuns (pentru goldenbullet):

Le vinzi pe net, dar cumparatorul compara preturile de la diferite magazine (atat fizice cat si online). Iti zic, nu e prea profitabil! Una e sa vinzi ca persoana fizica si alta ca virgula companie!

| Teardrop a răspuns (pentru ChiarEu2):

Se numește adaos comercial. Nu observi că la producători și supermarketuri, podusele sunt mai ieftine ca în magazinele de cartier?

Oricum, nu-i cazul aici, dar ziceam în general.

| goldenbullet explică (pentru Teardrop):

Asta ziceam si eu

| Teardrop a răspuns (pentru goldenbullet):

Eu ziceam general, nu în cazul tău. Habar n-am cum stă treaba cu adaosul comercial dacă eşti persoană fizică.