| AndreiBJ010 a întrebat:

Buna, am 15 ani si as vrea sa imi cumpăr niște cărți de educație financiară, niste sugestii?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Ai absolut toata informatia gratis pe net si zeci de youtuberi cu clipuri pe tema asta. Daca nu cumva te scalzi in bani nu merita pentru ca in general cartile trateaza catre un subiect deci o sa ai nevoie de o biblioteca nu de cateva carti.

| Sekim a răspuns:

Cărți de educație financiară la propriu nu exista din cate știu eu. Mai bine cauți pe YouTube cum sa incepi afaceri, care sunt cele mai profitabile nișe etc. Cărțile astea recomandate de toți nu te ajuta cu nimic, tot ce transmit este faptul că mentalitatea oamenilor face diferența, ceva știut de oricine are mai mult de 2 neuroni.

| Dragos1995 a răspuns:

Poți căuta de la Lorand Suarez Szasz, Cristian Onetiu și Răzvan Bălănescu podcast uri, materiale etc pe YouTube. Unii din ei mai recomanda și cărți