| Alexanra16543 a întrebat:

Buna, am 16 ani si vara viitoare as vrea sa ma angajez ca ajutor de ospatar, nu am mai lucrat niciodata pana acum.
In ce consta aceasta slujba?
Voi avea un salariu?
Cateva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Ajutorul de ospătar se ocupă de debarasarea mesei, curățarea mesei și rearanjarea mesei.
Dacă te vei angaja cu normă întreagă, salariul este cel mult 1500 RON.
Poți încerca la restaurantele din zona în care locuiești. De asemenea, poți încerca și la restaurantele cu autoservire. Știu unul din Constanța, aproape de Universitatea Ovidiu.

1 răspuns:
| aimullah123 a răspuns:

Nu iti recomand.
Ospatarii se destrabaleaza cu ospataritele. Le imbata sau le pune ceva in pahar cand beau ele suc sau apa big grin. Am vazut eu.
Am lucrat big grin
Salariu de ajutor de ospatar este 30 sau 40 de lei pe zi, vezi si tu cat inseamna. Se plateste mai bine la evenimente dar iti cere sefu de sala o parte din bani ca sa te ia la evenimente big grin
Gen iti da sefu 150 de lei si 50 iti ia sefu de sala big grin
Plus ca poti sa lucrezi cu toti tiganii si toti retardatii tongue
Cauta si tu altceva, mai de fata serioasa si cuminte asawinking
Sincer iti zicwinking