| mybella a întrebat:

Buna, am 17 ani si am deschis cont cu mama la raiffeisen bank si voiam sa stiu daca pot sa comand online de la eMAG, shein, amazon etc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti face comanzi numai de pe site-urile din Romania, fiindca site-urile internationale ca Shein, Amazon, Ebay sunt site-uri de unde CUMPERI si PLATESTI online pe loc, ca altfel nu pleaca marfa din depozitul lor, daca nu ai primit deja banii pe acea cumparatura.

| 120bulevard a răspuns:

Da, poti comanda orice atat timp cat introduci datele cardului bine si detii bani pe el.

| 6Anonim9 a răspuns:

Da, poti plati cu orice card de debit. Pentru plata ti se solicita numarul cardului (cel din 16cifre, numele si prenumele detinatorului cardului, codul CIV (cel de 3 cifre de pe spatele cardului) si data expirarii cardului. Ulterior, ti se cere o confirmare din aplicatia bancii la care esti inregistrat din telefon, daca ai activă functia. E simplu.