| GrG a întrebat:

Daca nu am niciun ban in cont mai trebuie sa platesc taxa de administrare lunara?
P.S:contul este deschis la Raiffeisen Bank

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca platesti, contul va fi pe minus si iti va lua banii cand ii ve avea in cont sau cand vei vrea sa inchizi contul

| Azµre a răspuns:

Da trebuie plătită lunar, dar ai grijă dacă nu plătești și nu folosești cardul taxele se măresc!
Așa am pățit eu! Știind că aveam să plătesc pe 6 luni 18 lei când m-am dus să plătesc opaaa i-a și scoate 60 din buzunar!

| LolaLollita a răspuns:

Da. Cand vei pune bani in cont, iti da lua de acolo pentru lunile respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Taxa de administrare se plateste. Atentie:majoritatea bancilor, dupa un timp de nefolosinta, inchid contul respectiv.

| doc69 a răspuns:

Din pacate da.....doar daca il inchizi contul scapi de taxa

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Da, taxa o vei plati oricum - daca nu ai bani in cont ramai dator / datoare pana cand te prinde ca alimentezi din nou si atunci iti retrage suma respectiva.