| Pechicut a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa imi fac un card. Si vreau ca alocatia sa imi vina pe el. Cum trebuie sa procedez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mergi la o unitate bancara, impreuna cu un parinte si iti faci un card de debit. Amandoi sa aveti cartea de identitate.
Dupa aceea, impreuna cu parintele care incasa alocatia, se fece o cerere la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau, prin care se cere plata alocatiei prin card, indicand banca, numarul cardului si contul IBAN al acestuia.