| xXxalex a întrebat:

Vreau sa imi fac card de credit si sa am alocatia pe el. Cum procedez? (am 13 ani)

Răspuns Câştigător
| Anoniq a răspuns:

Ai nevoie de 14 ani pentru un card bancar, dar am vazut că au apărut și alte carduri pentru copii sub 14 ani...mai bine mergi cu părinții la o bancă sa te interesezi

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la o banca si ti se va spune cum poti face un card de debit nu de credit.

| Anoniq a răspuns:

Card de debit, pentru card de credit ai nevoie de 18 ani

| superAndrei a răspuns:

E mai complicata situatia, aparent trebuie sa mergi la o institutie, cred ca primaria, ca sa iti schimbe locul de virare a banilor in alt cont, dar mai intai trebuie sa iti deschizi un cont la o banca. Mai bine mergi pur si simplu la mai multe banci si intrebi!happy