| Valentyna290497 a întrebat:

Am 17ani si vreau sa muncesc! Trebuie sa imi intretin studiile. Ceva idei? Un loc de munca? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

E cam greu sa-ti gasesti un loc de munca acum. Ai putea incerca sa te-angajezi chelnerita sau vanzatoare, pe la vreun fast food. Nu te astepta insa la nu stiu ce salariu. Mai rentabil ar fi sa lucrezi la un restaurant, ca din bacsis iti dublezi veniturile. Aia insa nu cred ca vor minori sau persoane fara experienta. Nu stiu de unde esti. Daca locuiesti in Bucuresti, incearca la Spring; am vazut ca-si faceau reclama, ca angajeaza persoane +16 ani.

| Valentyna290497 explică (pentru Alcyon):

Sunt din Braila sau Slobozia...
Pot gasi ceva in ambele locuri

9 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Nu-ti recomand sa te inscrii la cei care-ti promit nu stiu ce venituri, lucrand acasa. De cele mai multe ori e de pacaleala. Ca sa castigi ceva, trebuie sa aduni cel putin 50 de dolari pe luna (lucru care nu-i deloc usor, ca trebuie sa le aduci clienti sau sa-i convingi si pe altii sa se inscrie pe site-urile respective). Daca aduni mai putin, nu primesti nimic. E pierdere de vreme.

| Hexiled a răspuns:

Trebuie sa fie un job bun in care faci bani si nuncesti echilibrat sa nu ramai peste program de asta poti sa ti pui si scoala in calcul ex termin scoala la 1 merg la job pana la 4-5 (dupa-amiaza) apoi inceti funda?

| Ghosts a răspuns:

Te ajuta Varu'
tocmai.ro
Daca nu te ajuta fratele lui Varu'
mercador.ro

| Valentyna290497 explică (pentru Ghosts):

Foarte nostim! Eu vorbesc serios!

| Ghosts a răspuns (pentru Valentyna290497):

Si eu straight face Incearca sa te uiti pe site-uristraight face

| Valentyna290497 explică (pentru Ghosts):

Multumesc oricum!

| Cosmyno7 a răspuns:

Lucrezi la aprozar...n-am idei

| andra85 a răspuns:

Dc doresti sa faci ceva banuti te pot inscrie eu ca reprezentant avon si ai undeva la 20-40% discaut din incasari