| Cristina0488 a întrebat:

Am activat un cont paypal si am primit bani din afara pe el (euro). Nu pot insa sa trimit banii din paypal pe cardul meu, pentru ca imi spune "You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again.". Nu stiu ce trebuie sa fac. Va rog sa ma ajutati. Cardul este nou, nu am mai scos bani de pe el.

3 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Trebuie sa iti inregistrezi un card pe contul de paypal. Trebuie sa ai o suma minima pentru a fi verificat, anul trecut era 2 $ (echivalentul in moneda contului). Cand inregistrezi un card iti transfera cei 2 $ pe contul de paypal dupa care ii poti retrage la prima tranzactie.

| costan a răspuns:

Da, deci fi atent daca numarul de card este corect, daca ai confirmarea acestui card in PayPal daca nu, trimite o cerere la ei pentru confirmarea cardului, vezi sa fie in termen acest card adica sa fie valabil inca 6 luni inainte sa expire cand retragi bani. alte detalii aici: http://www.bani-net-azi.ro/cum-iti-deschizi-un-cont-paypal/

| veryo70 a răspuns:

Sau iti poate baga o disputa si cei de la paypal vo manca pizza din bani tai laughing