| Tau_SuperErou_1995 a întrebat:

Urgeeent funda!
Vreau sa fac niste tranzactii pe net prin PayPal si cand vreau sa-mi implementez cardul pe cont mi se da eroarea asta:
Confirm your card to get Verified
Error Message
We were unable to verify this credit card. Please check if the information you entered is correct. If the problem persists, please try to enter a different credit card.

Cardul este de la Banca Transilvania si este Visa Electron.

Răspuns Câştigător
| georgecretu69 a răspuns:

Du-te si vorbeste cu cei de la banca.trebuie sa ti activezi nu stiu ce serviciu online.Vezi ca trebuie sa ai 1.5 euro parca(sa ai 10 ron pe card) pentru a putea face aceasta verificare.banii ii vei primi inapoi dupa verificare.bafta

| Tau_SuperErou_1995 explică (pentru georgecretu69):

Nu stiu ce sa zic, am platit diferite lucruri pe net, deci cardul e activat pentru plati online si bani pe card sunt...nu stiu ce sa zic...cred ca fac asa cum ai zis, ma duc la banca.Inca ceva, cardul expira in iunie, poate fi o cauza asta? Adica cei de la paypal sa nu mai coreleze cardul cu contul pentru ca perioada va fi relativ scurta?

2 răspunsuri:
| Tau_SuperErou_1995 explică:

Nu asta vroiam sa aflu.stiu cum se pot face si strange banii.stiu cum functioneaza pay-pal dar nu pot face in asa fel incat cardul sa functioneze, sa-l pot folosi prin pay-pal...desi tipul de card e acceptat...