| Toader_Alex_1997 a întrebat:

am aflat de curand de un anumit site de optiuni binare numit 'optionfair'. daca se pricepe cineva la tranzactionari rapide, imi poate oferi niste sfaturi? cum ar fi :-pot sa am increderea sa investesc? este profitabila? si altele... dau funda numai raspunsurilor serioase

Răspuns Câştigător
| aawee a răspuns:

De obicei, oamenii Forex = care tranzactioneaaza au experienta foarte mare in domeniu si analiza graficelor. Este important sa fii la curent cu evolutia a ceea ce tu vrei sa tranzactionezi..De exemplu aur/petrol si sa estimezi din timp evolutia. Doar asa poti castiga, altfel fiind pur noroc.
Pe langa asta terminologia ceruta este destul de complexa si poti avea pierderi mari din cauza asta si de faptul ca aplicatiile/platformele sunt destul de complexe si greoaie.

1 răspuns:
| DimLight a răspuns:

E o prostie. nu incerca asa ceva ca vei pierde sigur toti banii. mai bine ii joci la black jack. sa iti explic de ce ii vei pierde: tu pariezi ca pretul nu va fi sub sau peste un anumit punct in 2-5 minute. cand e aproape de termenul prezis de tine, aia cumpara sau vand valuta sau instrumentul pe care il tranzactionezi deci pretul nu va fi asa cum ai prezis si vei pierde.