| bobleancadana a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au un cont adsense sau care stiu despre ce e vorba. Ce trebuie sa postez pe blog ca sa-mi aprobe adsense cererea? De o luna ma chinui. Trebuie sa public articole din aceeasi sfera? De exemplu sa fie toate articolele doar despre alimente ca un exemplu? Sau si despre caini si altele?

5 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Iti trebuie un site al tau, un domeniu platit. Google nu mai aproba pentru bloguri gratuite pe www.blogspot.com, iti da mereu acelasi raspuns cu un cod de eroare... Poti gasi la 10 usd pe www.godaddy.com un domeniu al tau si apoi aplici din nou la Google. Dar nu copia continut dupa net. Te prinde imediat si it baneaza tot, cont, site, tot...Au o aplicatie soft prin care detecteaza din mai 2011 tot continutul copiat in proportie de 85%. Faci munca degeaba daca te apuci sa copiezi.

| garetbora a răspuns:

NOPE. Poti publica articole diverse, dar sa nu fie furate, sa ai un template licentiat, fara continut warez, inclusiv fara embed filme, seriale, etc. De recomandat e sa ai un blog, cu pagina pentru T.O.S., pe un template achizitionat legal updatat la ultima versiune, cam atat.

| bobleancadana explică:

Imi poti explica te rog mai pe inteles? Uite,am cont pe blogger si inainte sa ma inregistrez la adsense iau cateva articole de pe net si lecopiez pe blog. Nu ar trebui sa fac asa? Daca ai putea te rog, sa-mi explici si mie ce inseamna continut warez, embed si astea mai grle. Sunt nou si nu prea inteleg limbajul aceste happy. Multumesc.

| bobleancadana explică:

Multumesc...o sa vad peste cateva zile daca imi aprobeaza cererea.

| AliceThai a răspuns (pentru bobleancadana):

Sa stii ca de multe ori dureaza si o luna sau Google chiar uita de tot de cererile astea.