| Katy20p a întrebat:

Buna, am o prietena care are 16 ani si este singura nu are parinti.Si vrea sa se anagajeze. Unde poate sa lucreze?!

8 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-are prea multe opțiuni. Mc, KFC sau promoții.

| Plato a răspuns:

Poate lucra orice presupune efort mic-mediu. Adica nu in fabrici, santier etc.
In rest, oriunde, vanzatoare, chelner etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce intrebi tu in numele altuia?

| Katy20p explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca pot si pentru ca vreau? (si ea mi-a zis sa pun intrebarea pentru ca ea nu are cont TPU )?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Katy20p):

Am zis ca poate are un handicap ceva si nu poate ea singura sa intrebe.
Ca daca era handicapata, ii trebuie un job pe care ea l-ar putea face.
De-asta am intrebat.
Ca sunt si companii care angajeaza oameni cu handicap.

| Katy20p explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu are niciun handicap este perfect sănătoasă. Doar nu are cont TPU!

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Se poate angaja la mega image pe post de lucrator comercial part-time depinde de seful de magazin se poate angaja si la Mc si la KFC sau la LIDL se poate transfera la un liceu pe profesionala termina profesionala si isi continua studiile si da si admitere la facultate sper ca te-am ajutat

| Irinadarian a răspuns:

Kfc