| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, as dori sa-mi iau ceva in rate de la altex si nu stiu cum e treaba, gen trebuie sa astept 3 luni calendaristice sau 3 luni de salariu intreg?
M-am angajat in 24 august trebuie sa aştept pana in 30 noiembrie?
Noi luam salariul in 7, adica luna asta in 7 as face 3 luni de salariu întreg.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din pacate nu faci 3 luni de salariu intreg, avand in vedere ca in luna august ai lucrat numai cateva zile.
Va trebui sa astepti pana la sfarsitul lunii noiembrie, ca sa faci 3 luni.

| Catrice a răspuns:

Se începe de la data în care te-ai angajat.