| sika_2334 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare:cei care stiu vreau sa nu mai joc la jocurile de noroc si nu stiu cum sa fac? daca cineva stie si vrea sa ma ajute...

3 răspunsuri:
| 19marian60 a răspuns:

No fumas, no bebes.no follas, por que vives philipollas?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fraier.alea sant facute sa -ti ia banii de 1000 de ori si sa-ti dea tie odata.si atunci cand iti da de abia 30% din cat ai bagat in ele.nu e un motiv destul de bun? este o lege a banului care este pe tot.si in adaosul; comercial, si in dobanzi, si in castiguri de noroc.de ce te-ai duce sa bagi bani acolo? da-mii mie ca-ti dau si eu tot asa inapoi.tu nu vezi ca acolo castigi doar experienta? si aparatele castiga banii vostri? pe tine te incanta sunetul lor cand castiga cate unul la 100? dar cati au pierdut acolo nu stii.e o mare pacaleala a ta personala.bagi mereu la bani fiindca dorinta ta de castig mult si rapid e mai mare decat ratiunea si ambitia de a te lasa.dar sunetul banilor nu tine de foame, si nu poti cumpara ceva cu el. daca vrei sa ai bani, tine-tii in buzunar.bautul,fumatul,femeile si jocurile de noroc, sant vicii care te duc la saracie.

| sika_2334 explică:

Da am inteles da si femeile si bautura, fumatul.pfff tu nu gandesti deloc daca la femei sa nu dai bani pe bautura nu pe tigari nu ajungi la o varsta ex(70ani)si ai o avere mare si ce ai castigat ca ai avere? ca la varsta aia te gandesti o sa mor in curand si te uiti la tot ce ai facut si apoi stai si te gandesti oare dc nu ma`m distrat?