| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu o rugaciune pentru noroc, cine stie sa ma ajute, Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu,Isus le-a sspus celor ce-L ascultau ca nu primesc raspuns la rugaciunile lor pentru ca se roaga gresit,numai pentru a primi ceva ce sa risipeasca pentru placerile lor,lipsite de importanta pentru D-zeu.Le-a dat ca model ucenicilor,pentru momentele in care nu stiu cum sa se roage,,Tatal nostru,,care e un tipar. Daca crezi in D-zeu si vrei sa fi ascultat,trebuie sa fi convins ca ti se v-or indeplini cererile,pentru ca in momentul cand inima ta se deschide, D-zeu stie care-ti sunt cerintele, numai sa crezi in el si sa ceri in numele Fiului Sau, Isus.O rugaciune trebuie sa inceapa cu multumiri pentru tot ce ai primit pana acum, cu cereri de iertare si recunoasterea starii de pacat in care te aflii.Si cere-i lui D-zeu intelepciunea de a-i patrunde Cuvantul, de a face pe voia Sa Si pentru a-ti deschide o cale a adevarului.Norocul consta in hotararea si pregatirea cu care pornesti pe un drum, dar si in puterea pe care ti-o da Dumnezeu ca sa-l strabati.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E documentarul secretului care te ajuta sa ai noroc pana vei muri. Se gaseste in youtube subtitrat in romana.

| ancaval a răspuns:

Se face 9 zile la rind, in fiecare zi se aprinde o lumanare alba. In a noua zi publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte-una de bani(afaceri) si doua imposibile. Ele se vor indeplini chiar daca nu va vine sa credeti.

Rugaciunea:

Maica iubita, sfinta Fecioara din Juquila
Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sint multe
viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul
si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat
vezi ca viata noastra a luat-o razna
nu ne abandona!

Maica iubita protejeaza pelerinii
Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre!
Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor
Si piinea care le-a fost furata, da-le-o inapoi!
Fii linga noi toata viata noastra si
elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amen!

II multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate fravorurile primite! Amen!

Se spune de 9 ori Bucura-te Marie

Bucura-te Marie plina de har Domnul este cu tine
binecuvintata esti tu intre femei
si binecuvintat este rodul pintecelui tau Iisus.
Sfinta Marie maica lui Dumnezeu
roaga-te pentru noi pcatosii
acum si in ceasul mortii noastre.Amen!

E o rugaciune frumoasa, eu m-am rugat timp de 9 zile, acum a trebuit sa o public, sa zic si altora despre ea.

Numai bine!

| mirianna a răspuns (pentru ancaval):

Te-a ajutat ceea ce ai facut?

| ancaval a răspuns (pentru mirianna):

Sincer,doar o dorinta mi sa indeplinit. Normal ziua de marti trebuie sa fie una speciala, sa nu manci,sa nu injuri, sa dai banii celor saraci, mancare ce vrei tu, sa te rogi mult, sa fi impacata cu Dumnezeu. Eu nu am facut asa, uitam ca ii marti...si poate de aceia mi sa indelinit una.Nu era cine stie ce dorina, dar sa indeplint un pic mai tarziu. Am auzit cazuri in care a avut efect rugaciunea, trebuie doar sa crezi si sa te rogi.Si cauta pe net sa vezi ca is mai multe novene si ce parere au altii.

Numai bine!

| ș53fan a răspuns (pentru ancaval):

E cumva o rugaciune care se spune doar martea? Ca si eu am gasit una! Si trebuie sa o public si sa vorbesc despre ea oentru a se undeplini dorinta? Sau merge si daca doar cred si ma rog cu credinta? Ati mai putea incerca ritualuri cautand Nati Asia ceva de genul si gasiti acolo mai multe tipuri de ritualuri pentru mai multe probleme!

| arrondelissant a răspuns:

Roaga-te la sanatate! Daca esti sanatos restul se va rezolva!