| Liviu_2320 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare pentru un CV trebuie neaparat tras la imprimanta sau pot sa il scriu si de mana? URGENT. Funda pentru cel mai rapid raspuns.

Răspuns Câştigător
| cosmina05 a răspuns:

Daca e pentru scoala, il toti scrie de mana.Insa daca e pentru a te angaja, trebuie scos la imprimanta, pentru a avea un aspect frumos

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu, dar daca nu ai un scris frumos si citet este mai bine sa-l imprimi, uneori conteaza si forma. Numai bine!

| visatorul78 a răspuns:

Depinde la ce fel de job il folosesti. Daca vrei sa lucrezi incarcator descarcator merge si de mana. Dar listat ar fi cel mai bine. CV-ul vorbeste despre tine. E o carte de vizita.

| LauraLl a răspuns:

Nu neaparat dara ca sa arate mai asa elegant daaa!

| HeyLyn a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine tras la imprimanatawinking

| pixbitza a răspuns:

CV urile NU se scriu de mana. si doi la mana, nu tragi decat la xerox. la imprimanta se scoate. succes la interviu, dar creca l-ai picat deja

| thisko a răspuns:

CV-urile NU se scriu de mana.

http://muncesti.ro/cum-sa

Ai un ghid acolo "Cum sa realizam un bun CV", e cam ce vor agajatorii sa contina CV-urile.
Bafta

| MaskLT a răspuns:

Depinde la ce loc de munca te duci in functie de prestanta pe care o cere angajatorul. In general la imprimanta e mai frumos. Te sfatuiesc sa il scoti la imprimanta.

| valoy75 a răspuns:

Da,sa ai scrisul lizibil si sa-l trimiti prin fax!