| anonim_4396 a întrebat:

.am si eu o problema... iubitul meu urmeaza sa cumpere un apartament in Romania...el este din Anglia. Vrea ca pe contract sa fim amandoi(este posibil?) nu stiu care dintre noi ca fi proprietar,cine va avea drept acolo, pot sa vand fara el? Nu am habar, de aceea va intreb pe voi, eu as vrea ca eu sa fiu proprietarul ca nahlaughingCum as putea sa procedez? Cum sa fac sa fiu eu proprietar? ..Nu suntem casatoriti, iar el nu are cetatenie romana, ajutati-ma va rog.(scuze daca nu am postat in categoria potrivita)

4 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Saracul om, cu ce ai contribuit la casa asta ca fi trecuta pe contract? Si mai ales ca vrei sa fi si proprietarul unic pe bunul altcuiva ca apoi sa il vinzi... Fraier baiatul.

| Andreeush a răspuns:

Nu ți-e rușine să te gândești să faci așa ceva?
De ce nu îți cumperi un apartament din banii tăi?
Săracul baiat, peste ce om a dat.
Dacă o să fiți trecuți amândoi pe contract iar tu vrei să vinzi apartamentul îți trebuie aproparea lui. Oricum jumate din banii de vânzare îi revin lui.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Te-ai și gândit să-i iei fraierului casa, ai?

| Bizon95 a răspuns:

Da, poti sa fi coproprietara, si fiecare sa detina un procent din proprietate

nu, nu poti sa vinzi fara el decat partea ta, si el ar fi destul de prost sa te lase sa detii totul singura