| anonim_4396 a întrebat:

Bună...
Vă rog să mă ajutați. Am un iubit indian, a venit în România la muncă, şeful lui (român) i-a dat viza pe un an, doar că iubitul meu vrea să aibă cetățenie română, (sa nu mai aiba viză si sa o facă/refacă de fiecare dată, vă rog să îmi spuneți toate opțiunile posibile, ce ar trebui să facă ca să obtină cetățenia română?(Ps. Nu ştiu dacă e bună categoria ce am ales-o sau nu imi cer scuze.)《Dau funda celui mai bun răspuns!》
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Marita te cu el

| Bondarel99 a răspuns:

Iti dai seama ca cea mai simpla solutie e sa te mariti cu el. Dar iti recomand sa te gandesti bine inainte.

| alina2k18 a răspuns:

Mmmm, fratii mei indieniiwinking marita-te cu el, cea mai buna oBtiunewinking

| Aannonimm a răspuns (pentru alina2k18):

Deci, daca ma marit cu el, El va avea cetatenie Romana, din prima zi?
Daca m-as marita cu el ar trebui ca el sa se treaca pe numele meu sau nu conteaza asta?
Te rog daca stii mai multe, da-mi mesaj in privat

| ywar a răspuns:

Obțiunile? pe cuvantul tau? P-asta a scris-o indianul tau Talpa Iute,
mai lasa, iar te alearga si se duce si la munca: la impins de fan.

| Aannonimm a răspuns (pentru ywar):

Daca nu sti raspunsul de ce mai comentezi? Sti tu ca el merge la munca la impins de fan? Va multumesc totusi de compliment si pentru ca ati comentat, dar, Stimate/Stimata Domnule/Doamna, de la parintii tai nu ai invatat ca nu e bine sa judeci o persoana fara sa o cunosti, pentru ca fiecare om e are defectele si imperfectiunile lui,,, frumos,, din partea ta. Va multumesc inca odata!

| laSoledad a răspuns:

Ala s-a pus in relatie cu tine numai ca sa obtina cetatenia romana ("iubitul meu vrea să aibă cetățenie Română, sa nu mai aibe viză si sa o facă/refacă de fiecare dată"). E clar scopul lui, iar tu, daca te mariti cu el, esti o simpla unealta.

| Daniel323 a răspuns:

Daca stie sa cante si sa danseze faceti filme si le postati pe You Tube.
Glumeam.
Intuitia ta iti va spune ce este de facut.
Poate esti doat o unealta sau poate esti iubirea vietii lui.

| Sindbad a răspuns:

Cum nu mai avem tigani in tara, marita-te cu el. Asta nu o sa-i dea cetatenia (doar scurteaza termenul de acordare) dar in schimb va putea sa te foloseasca sa ramana in UE. In mod normal, daca-i baiat destept dupa ce nu o sa mai aiba nevoie de tine o sa-ti faca vant si o sa-si aduca familia din India plus viitoare lui mireasa.

| Camelia25 a răspuns:

Sa ceara cetățenia dar este un proces lung sau căsătoria