| geo9617 a întrebat:

Buna!
Am un card pe care nu l-am folosit de multa vreme. Aveam cativa lei in el, dar din cauza ca nu l-am folosit, acum am de platit inca cativa zeci de lei intretinerea la card. Ce se intampla daca nu le platesc suma? Cardul e de la Unicredit

3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ți-l blochează, nu o să le mai poți folosi serviciile.

| geo9617 explică (pentru supadeceapa):

Asta nu e o problema. Eu ma gandesc sa nu dea la recuperatori sau ceva de genul, sa nu te oblige cumva sa platesti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se adună o sumă mai mare, banca transmite datoria ta la o firmă de recuperare daune, care te va da în judecată și te va obliga să plătești.