| Someone1272828282 a întrebat:

Buna! Am un site de pe care câștig o anumită sumă de bani(de exemplu). Care este suma maxima pe care pot sa o câștig fara sa înregistrez la ANAF ceva?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

În teorie 0.

| helpforyou a răspuns:

Inregistrezi venituri ca si persoana fizica, deci trebuie sa o declari pe declaratia unica privind impozitul.

Uite un mic ghid: https://static.anaf.ro/static/10/Anaf/Contribuabili/scurt_ghid.htm

Răspuns utilizator avertizat
| Someone1272828282 explică (pentru helpforyou):

Chiar și dacă nu am 18 ani?

| Violleta2022 a răspuns:

Toate, dar absolut toate veniturile incasate se RAPORTEAZA la ANAF, indiferent ca ai de platit sau nu impozit, asta decizand ANAF-ul.

In orice caz, ca copil minor nu ai tu venituri si nici firma nu-ti poti face.