| labrador233 a întrebat:

Buna, as dori sa aplic pentru fonduri europene si as vrea sa stiu daca e obligatoriu sa detin deja un spatiu in care sa imi deschid cafeneaua.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se acordă fonduri pentru deschiderea unei cafenele.

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu e obligatoriu, dar trebuie sa ai o afacere functionala. Adica nu merge sa ceri fonduri doar pe o idee de afaceri.

| david0257 a răspuns:

Buna! Se acorda fonduri europene chiar daca nu ai firma inca, dar prin intermediar.
Iar raspuns la intrebarea ta, nu este obligatoriu sa ai spatiul, decat la implementarea proiectului.