| Elena0210 a întrebat:

As dori sa cumpar o centrala termica in rate, imi poate spune cineva care este perioada minima ce trebuie sa o ai lucrata? Eu lucrez de 4 luni. Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu e vorba de 3 luni, dar depinde de la banca la banca. fiecare are conditiile si creditele sale

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu, nu vrei sa cumperi nimic in rate prin banca. Discuta cu firma de la care o sa iei centrala si care eventual o monteaza. Eu ii intrebasem si puteam sa esalonam plata direct, fara banca, in vreo citeva rate. Pina la urma, am platit intii proiectul/trasul gazului si centrala, iar la sfirsit instalatia+caloriferele, pe care am pus-o la punct citeva luni mai tirziu, din diverse motive.

| Elena0210 explică (pentru KodrutZ):

Pe mine ma intereseaza daca pot face o rata avand atat de putin timp lucrat.

| KodrutZ a răspuns (pentru Elena0210):

Asta depinde de la banca la banca. Foloseste-l pe gogu', ceva genul asta - http://prntscr.com/15o7ep

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca la Banca mai importanta este siguranta locului de munca decit vechimea. Este necesar sa dovedesti ca nu vei ramine fara loc de munca pe perioada cit ai credit.