| andreea16a a întrebat:

As dori sa-mi găsesc un job part time pe perioada 22 iunie-20/22 iulie în Iași. Sunt fata și am 16 ani. Aștept idei și propuneri. E urgent.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Hai sictir!
@andreea16a: Cam nasol cu munca in Iasi, vezi pe la malluri poate prinzi ceva ca si promoterita/impartit fluturasi. Nu incerca macar sa te interesezi de impartit fluturasi in cutiile postale/pe strada, se plateste execrabil.

| andreea16a explică (pentru KodrutZ):

Da. Eu ma gândeam sa încerc barmaniță sau bona. thinking Dar nu stiu unde sa găsesc asta. Adica am 16 ani și nu prea se angajează minori. sad

| KodrutZ a răspuns (pentru andreea16a):

Bona da, dar foarte greu la 16 ani fara experienta si recomandari, iar barmanita... nu. Nu angajeaza nimeni barmanita la 16 ani, nu de alta.

| KodrutZ a răspuns (pentru andreea16a):

Hmmm, vad ca asculti muzica decenta. Daca te descurci foarte bine cu engleza in scris, s-ar putea sa am niste ponturi.

| andreea16a explică (pentru KodrutZ):

Ce ponturi?

| KodrutZ a răspuns (pentru andreea16a):

Content editor la nshpe mii de site-uri din afara care platesc decent, nu prostii gen 1, 5 USD la 500 de cuvinte... sau cum vazusem un anunt al unor mizerabili din Iasi mai de curind, 2, 5 RON/articol in engleza pe nisa nutritie/sanatate de 4-500 cuvinte...