| Farcas_Alina_1979 a întrebat:

Buna,as vrea sa ma apuc de youtube. Cum pot avea succes? Adica, sa nu fiu ca unii ce i-am mai vazut cu 20 like-uri si 55 dislike(sau cum s-o scrie)
Nu am o camera web perfecta, dar daca m-as apuca de youtube mi-as cumpara una de genul: Logitech C920 sau Creative Live.
Am un laptop destul de bun:ASUS USB 3.0
Cum pot avea +50 like-uri? Daca as face un videoclip ce tema sa aiba pentru a castiga vizualizari?
Da, vreau sa devin ca Bianca Adam(Tequila) care e cunoscuta in toata lumea datorita vlog-ului ei. Dar totusi imi trebuie boxe foarte bune, eu am acum 2 boxe MP3 IN
Spuneti-mi pasii de succes, de la crearea contului.
Mai am o intrebare...cum pot edita clipurile? si in ce sa editez? m-am gandit sa editez in programul Videopad(acest program il foloseste si Tequila.E gratis? Daca nu, recomandati-mi alt program care sa fie gratis si explicati-mi si mie cum pot edita! Cam cati bani se castiga din youtube?
Funda+vot
-
PA

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa ai succes trebuie sa faci continut original, atractiv si sa stii sa il promovezi. Slabe sanse la tine avand in vedere ce intrebari de 2 lei ai pus pe TPU.

Videoblogul nu se face cu camera web, ci cu o camera mai serioasa.

ASUS USB 3.0 nu e un model de laptop.

Nu ai sa faci niciodata peste 50 vizualizari daca tu nici nu stii ce vrei sa faci... plus revezi prima fraza.

Fatuca aia nu e cunoscuta in toata lumea, e doar un amuzament pentru copii plictisiti.

Pasii spre succes? Imaginatie multa, originalitate, munca, cunostinte SEO pentru promovare, cunostinte de social media pentru promovare, scule profi pentru editare.

Din yt ai mari sanse sa castigi... cativa dolarei pentru cateva mii de vizualizari. Nu de acolo se scot banii seriosi, ci din publicitate extra.

| Farcas_Alina_1979 explică (pentru suntserios):

Sa te vad pe tine la jumatate de vizualizari cat are Tequila

| suntserios a răspuns (pentru Farcas_Alina_1979):

Nu ma ocup cu asa ceva sa ma pot compara

| CPAElites a răspuns:

Mai bine te apuci de videochat ( chaturbate.com )
"Am un laptop destul de bun:ASUS USB 3.0 " Prea tare rolling on the floor

| xdroxxd a răspuns:

Poti incepe sa editezi ca sa te obisnuiesti in MovieMaker, este cel mai banal si este gratis oferit de Windows. Ca sa ai succes trebuie sa ai si un vlog interesant, posteaza pe internet, pe grupuri, arata-le prietenilor. Cand le spui prietenilor, sa le spui si sa dea sa vada si altii. Sper ca te-am ajutat, bafta happy

| Batmo16 a răspuns:

1) Trebuie să fii respectuos/respectuoasă cu vizionatorii.
2) Să nu folosești cuvinte vulgare.
3) Să faci videoclipuri noi în aproape fiecare zi, dacă se poate, să faci câte 2-3 episoade pe zi.

P.S.
Banii pe YouTube se câștigă destul de greu... Dar dacă chiar vrei să încerci, nu te oprește nimeni. Baftălaughing