| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Vreau sa-mi fac un cont de Youtube in care sa incarc diverse clipuri in special muzicale. Cum pot face sa-mi promovez pe gratis clipurile si sa am multe vizualizari?! Este vreun program sau metoda?

3 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Iti recomand sa nu promovezi prin toate prostiile, asta daca mai vrei sa ai contul de youtube si sa nu-ti inchida google-ul. Iti recomand google AdWrds

| anonim_4396 explică (pentru DjNick112):

Ce este google adwords?! imi poti explica mai bine? La ce este bun?

| DjNick112 a răspuns (pentru anonim_4396):

Google AdWords este special pentru promovarea reclamelor, dar sa zicem ca pe un site obisnuit poti sa folosesti si alte metode de a promova, insa, pentru youtube este mai bine cu AdWords, e facut special pentru youtube, daca intri in cont si dai la promovare, vezi acolo, iti promoveaza ca celelalte reclame, cand intri pe youtube si astepti sa dai "skip ad" pentru a trece peste reclama si a ajunge la continuntul dorit. Alte metode de promovare prin diferite asa zise "companii" poate sa incalca legea si iti blocheaza canalul de youtube, de ex, daca stai intri intr-un video si stai doar 2 secunde, si asa fac 100 de persoane, poate sa iti blocheze, si asa mai departe, citeste tot de pe youtube si aflii mai multe https://www.youtube.com/yt/policyandsafety/