| Deliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna!

As vrea sa ma lamuriti si pe mine referitor la un subiect si anume PFA. Am citit cateva articole de pe internet, doar ca acolo sunt multi termeni juridici si m-am cam pierdut in ei, asa ca, va rog sa nu-mi trimiteti link-uri :d.
Rog persoanele care detin un PFA sa imi ofere cateva informatii importante.

Multumesc!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca spuneai si ce te intereseaza era o treaba.

| Deliaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru suntserios):

Pai, uite, de exemplu, daca as vrea sa vand ceva, cosmetice sa zicem, trebuie sa fac dovada achizitionarii lor pentru a le putea vinde pe mai departe prin PFA sau asta nu are importanta?

| sierra1 a răspuns (pentru Deliaaaaaaaaaaaaaaaaa):

"trebuie sa fac dovada achizitionarii lor pentru a le putea vinde"

clar: și le mai și inregistrezi la "cheltuieli", cu facturi cu tot

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai normal ca trebuie sa ai documente.
Nu poti vinde legal marfa fara sa poti dovedi de unde provine.

| sierra1 a răspuns:

Intreabă!

| Lizuca1234 a răspuns:

Asta e o "intrebare" pusa la deruta? ca nu inteleg ce vrei de fapt, ca nu ai intrebat nimic. ce anume doresti sa stii mai exact?