| Raluuraluka120 a întrebat:

Buna,as vrea sa stiu ce imi trebuie pentru a face masaj pe plaja, ce autorizatii imi trebuie si daca e de ajuns doar un curs de masaj.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Numai unui tehnician maseur i se poate da autorizatie de lucru. Tu ca maseur poti doar lucra ca angajat la un tehnician maseur.
Mai multe detalii aici: http://www.eurodezvoltare.ro/competentele-tehnicianului-maseur/

| Raluuraluka120 explică (pentru anonimg):

Si daca fac curs pentru tehnician maseur se poate sa fac masaje pe plaja?

| anonimg a răspuns (pentru Raluuraluka120):

Da, dar cu autorizație de la primărie (pentru că plaja este proprietatea primăriei) și să oferi bon fiscal.
Deci trebuie să îți deschizi o firmă.
Eu cred că primăria ți-ar oferi autorizație să lucrezi pe spațiul ei pentru că așa le mai vine un mic venit.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil sa faci masaj pe plaja, pentru ca nu poti obtine aurozatie de functionare intr-un loc public, fara sa asiguri garderoba, unde clientul se dezbraca, unde nu ai dus si unde nu poti avea conditii de igiena cerute de lege.
Asa ceva nu este legal pe nici o plaja din lume!

Cu un simplu curs de masaj, te poti angaja la o companie care are servicii de masaj, la un camin de batrani, la uns pital care are recuperare sau la sanatorii ori statiuni balneare.